Turystyczne Mikołajki

„Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą, a dwa aniołki za ręce go wiodą.”

I tak właśnie było podczas Turystycznych Mikołajek – dwudniowej wycieczki do Czarnieckiej Góry, w której udział wzięli uczniowie należący do SKKT „Traperzy”.

Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Zwiedziliśmy Muzeum Zamek w Szydłowcu, Muzeum hutnictwa i przemysłu maszynowego w Chlewiskach, gdzie odbyło się również ognisko. Dużo radości i relaksu dostarczył wszystkim pobyt na basenie rekreacyjnym Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji. Jednak jak co roku najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym było spotkanie ze św. Mikołajem oraz zabawa mikołajkowa, podczas której odbyły się liczne konkursy, za które można było otrzymać super nagrody. Ważnym wydarzeniem było także oficjalne wręczenie przez Prezesa Oddziału Miejskiego PTTK legitymacji członkowskich. Otrzymali je Kacper Kutkiewicz i Krzysztof Żyła.

Turystyczne Mikołajki zorganizowane były przez SKKT-PTTK  przy OSW w Radomiu. Atmosfera była wspaniała a zabawa super.

Renata Soboń