Muzeum im. Jacka Malczewskiego

„Wszyscy z nas byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta– ten cytat z „Małego Księcia” jest  mottem wystawy w Muzeum J. Malczewskiego pt.: „Barwy dziecięcych losów. Mali bohaterowie lektur w kulturze i sztuce”, którą obejrzeli  uczniowie klas: 4a, 4e, 5a i 6a. Ekspozycja prezentuje dziecięcych bohaterów nowel i powieści, poznawanych już, od wczesnych lat szkoły podstawowej: „Janka Muzykanta”, „Syzyfowych prac”, „Jeżycjady”, „W pustyni i w puszczy”, „Małego Księcia”, Alicji w krainie Czarów” i „Opowieści z Narni”. Wystawa przybliżyła nam  czasy, realia i otoczenie małych bohaterów lektur szkolnych i bardzo wszystkim się podobała.

Renata Soboń