IX Marsz Integracyjny im. bp. Jana Chrapka

18 października 2018 odbył się IX Marsz Integracyjny im. bp. Jana Chrapka, który tradycyjnie organizowała nasza szkoła. W rocznicę śmierci biskupa, ulicami miasta przeszło ok. 600 uczestników: dzieci i młodzież z placówek specjalnych, jak również szkół ogólnodostępnych, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz Radomia. Przed Katedrą ONMP, gdzie pochowany jest patron naszej szkoły, zebranych powitał obecny biskup radomski – Henryk Tomasik, który przypomniał zebranym postać biskupa Jana Chrapka - społecznika zaangażowanego w dzieła charytatywne. Modlitwa i złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły zakończyły nasze wspólne i jakże aktywne upamiętnienie jego osoby.

Katarzyna Bedyk