II rata XXVII Jesiennego Rajdu

20 października uczestniczyliśmy w II racie Jesiennego Rajdu. Wędrowaliśmy  z Dobieszyna przez Augustów do Strzyżyny przepiękną Puszczą Stromiecką. Jednym z celów naszych rajdowych wędrówek jest upamiętnienie 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapalaliśmy znicze na spotkanych grobach poległych żołnierzy oraz odwiedziliśmy Izbę pamięci narodowej w Szkole Podstawowej im. 76 Pułku Piechoty w Augustowie. Dzięki uprzejmości pani dyrektor szkoły, młodzież wraz z panią Moniką przygotowała dla nas ognisko i herbatę. Pogoda dopisała, humory również a grzybiarze wrócili do domów z siatkami pełnymi grzybów.

Renata Soboń