SZKOLNE KOŁO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

Bez Ciebie Zwierzę smutne

Bez Ciebie Zwierzę chore

Bez Ciebie Zwierzę głodne

Bez Ciebie Zwierzę chłodne…

W tym roku szkolnym członkowie Szkolnego Koła Opieki nad Zwierzętami, oprócz opieki nad  koszatniczkami (Mysią i Pysią) i różnymi działaniami na rzecz potrzebujących zwierząt, postanowili założyć akwarium i opiekować się rybkami, ślimakami oraz roślinkami akwariowymi. Wspólnie z opiekunem koła podjęli działania i udało się – mamy piękne akwarium z osprzętem i kolorową  obsadą! Chociaż pracy było dużo, efekt jest zadowalający. Często gościmy w naszej sali uczniów spoza koła, którzy z dużym zainteresowaniem pomagają nam w opiece nad naszymi podopiecznymi. Radości i mnóstwo pozytywnej energii nam wszystkim nie brak! Naszym gościem specjalnym była także Pani Dyrektor Dorota Jastrzębska-Witkowska, która podczas swojej wizyty poznała naszych „małych podopiecznych” oraz cele naszej działalności.

Zabawy z koszatniczkami zawsze dostarczają mnóstwo wrażeń, zwłaszcza kiedy Mysia i Pysia zaczynają rozrabiać. Czasem zaglądają do plecaków, wchodzą do butów, wspinają się po ubraniu, wchodzą do kapturów, rękawów itp. Śmiechu co niemiara i wrażeń moc! A kąpiele koszatniczek w specjalnym piasku rozbawiają każdego!

Wielu uczniów naszej szkoły, wraz ze swoimi rodzicami, zdecydowało się na opiekę nad zwierzątkiem i mają już w swoich domach małych podopiecznych (szynszyle, koszatniczki, chomiki, rybki i inne zwierzątka).

Staramy się zaszczepiać w innych miłość do zwierząt, a także uświadamiać, jak ważna jest odpowiedzialna opieka nad nimi. Podczas spotkań koła nie tylko zajmujemy się naszymi zwierzątkami, ale także przeznaczamy nasz wspólny czas na planowanie i realizowanie różnych działań na rzecz potrzebujących zwierząt. Współpracujemy z organizacjami, fundacjami i innymi ludźmi dobrej woli. Organizujemy akcje charytatywne, apele, zbiórki itp. na rzecz potrzebujących zwierzaczków.  Rozmawiamy, dyskutujemy, piszemy listy w ramach współpracy z innymi „zwierzolubami”, którzy też pomagają. Wymieniamy się pomysłami i łączymy działania. Razem możemy więcej! Na bieżąco gromadzimy książki i czasopisma, poradniki dotyczące zwierząt itp. Tak powstaje i powiększa się nasza „Biblioteczka Zwierzoluba”, z której bardzo często korzystamy.

O naszej działalności moglibyśmy opowiadać długo, ale nie chodzi nam o to, aby opowiadać, zależy nam na tym, żeby działać! Działać na rzecz zwierząt i zachęcać innych do współpracy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej sali 101, która jest (od tego roku szkolnego) także siedzibą Szkolnego Koła Botanicznego „Chwaścik”;-).

Opiekun SKOnZ  J. Zięba