Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

SZKOLNE KOŁO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

 

Pomagać Każdy może

Pomagać możesz Ty

Pomagać mogę ja

Pomagać możemy My

 

Zwierzątko potrzebuje

Zwierzątko także czuje

Zwierzątko też rozumie

Zwierzątko kochać umie

 

Opiekuj się najlepiej

Opiekuj się najpiękniej

Opiekuj się codziennie

Opiekuj się niezmiennie

 

Bez Ciebie Zwierzę smutne

Bez Ciebie Zwierzę chore

Bez Ciebie Zwierzę głodne

Bez Ciebie Zwierzę chłodne…

 

W tym roku szkolnym członkowie Szkolnego Koła Opieki nad Zwierzętami, oprócz opieki nad  koszatniczkami (Mysią i Pysią) i różnymi działaniami na rzecz potrzebujących zwierząt, postanowili założyć akwarium i opiekować się rybkami, ślimakami oraz roślinkami akwariowymi. Wspólnie z opiekunem koła podjęli działania i udało się – mamy piękne akwarium z osprzętem i kolorową  obsadą! Chociaż pracy było dużo, efekt jest zadowalający. Często gościmy w naszej sali uczniów spoza koła, którzy z dużym zainteresowaniem pomagają nam w opiece nad naszymi podopiecznymi. Radości i mnóstwo pozytywnej energii nam wszystkim nie brak! Naszym gościem specjalnym była także Pani Dyrektor Dorota Jastrzębska-Witkowska, która podczas swojej wizyty poznała naszych „małych podopiecznych” oraz cele naszej działalności.

Zabawy z koszatniczkami zawsze dostarczają mnóstwo wrażeń, zwłaszcza kiedy Mysia i Pysia zaczynają rozrabiać. Czasem zaglądają do plecaków, wchodzą do butów, wspinają się po ubraniu, wchodzą do kapturów, rękawów itp. Śmiechu co niemiara i wrażeń moc! A kąpiele koszatniczek w specjalnym piasku rozbawiają każdego!

Wielu uczniów naszej szkoły, wraz ze swoimi rodzicami, zdecydowało się na opiekę nad zwierzątkiem i mają już w swoich domach małych podopiecznych (szynszyle, koszatniczki, chomiki, rybki i inne zwierzątka).

Staramy się zaszczepiać w innych miłość do zwierząt, a także uświadamiać, jak ważna jest odpowiedzialna opieka nad nimi. Podczas spotkań koła nie tylko zajmujemy się naszymi zwierzątkami, ale także przeznaczamy nasz wspólny czas na planowanie i realizowanie różnych działań na rzecz potrzebujących zwierząt. Współpracujemy z organizacjami, fundacjami i innymi ludźmi dobrej woli. Organizujemy akcje charytatywne, apele, zbiórki itp. na rzecz potrzebujących zwierzaczków.  Rozmawiamy, dyskutujemy, piszemy listy w ramach współpracy z innymi „zwierzolubami”, którzy też pomagają. Wymieniamy się pomysłami i łączymy działania. Razem możemy więcej! Na bieżąco gromadzimy książki i czasopisma, poradniki dotyczące zwierząt itp. Tak powstaje i powiększa się nasza „Biblioteczka Zwierzoluba”, z której bardzo często korzystamy.

O naszej działalności moglibyśmy opowiadać długo, ale nie chodzi nam o to, aby opowiadać, zależy nam na tym, żeby działać! Działać na rzecz zwierząt i zachęcać innych do współpracy.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej sali 101, która jest (od tego roku szkolnego) także siedzibą Szkolnego Koła Botanicznego „Chwaścik”;-).

 

Opiekun SKOnZ  J. Zięba

 

Zobacz galerię