SZKOLNE KOŁO BOTANICZNE „CHWAŚCIK”

W tym roku szkolnym swoją działalność rozpoczęło Szkolne Koło Botaniczne „Chwaścik”. Uczniowie wraz z opiekunem przystosowali salę 101 do hodowli roślin doniczkowych. W miarę naszych możliwości, zgromadziliśmy niezbędne kwietniki, półki, regały, które zostały zainstalowane, tworząc miejsca do hodowli i pielęgnacji naszych roślinek. Rośliny zgromadziliśmy także wspólnymi siłami. Pozyskaliśmy je ze swoich domów, niektóre otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych nauczycieli i uczniów, a niektóre zakupiliśmy. Na spotkaniach koła opiekujemy się nimi. Uczymy się, jak właściwie o nie dbać. Do naszego koła przyjmujemy także rośliny słabe, zaniedbane. Wiele z nich udaje nam się „uratować”. Obserwujemy jak stają się zdrowsze, mocniejsze, piękniejsze... Odwdzięczają się nam piękną zielenią, cudownymi kwiatami. Ponadto możemy obserwować roślinki akwariowe w naszym akwarium, które w tym roku szkolnym założyliśmy. Podczas naszych spotkań oglądamy też filmiki instruktażowe dotyczące pielęgnacji roślin, czytamy artykuły w czasopismach. Gromadzimy książki i poradniki – tak powstaje nasza biblioteczka. Planujemy także dbać o rośliny na naszym placu szkolnym, ale na to musimy poczekać do wiosny:-)

Opiekun SKB J. Zięba