Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Zimowa opowieść

 

Dnia 7 lutego 2020 roku na scenie Resursy Obywatelskiej odbyło się przedstawienie ,,Zimowa opowieść” w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 Specjalnej w Radomiu. Widownię zapełniły po brzegi zaproszone dzieci z kilku zaprzyjaźnionych z placówką przedszkoli wraz z opiekunami. 
W niezwykłą atmosferę wprowadziła widzów zimowa scenografia i odpowiednio dobrana muzyka. Panujący do niedawna świąteczny nastrój pozostał z nami wraz ze Świętą Rodziną
. Bajkowa inscenizacja Pani Zimy wprowadziła nas w świat zabaw i tańców. Układ choreograficzny zegarów przeplatał się ze strofami wiersza spotkaniu Starego Roku z Nowym. Na scenie królowała Pani Zima, dźwięczały dzwonki, trzeszczały sanie, wirowały w tańcu bałwanki. 
Zasłużone oklaski odebrali zarówno młodzi aktorzy, którzy podarowali nam niezwykłe bajkowe chwile, jak i nauczyciele w osobach pani Beaty Zawadzkiej, pani Marii Suligowskiej i pani Iwony Ciury, które włożyły ogrom pracy, aby każdy obecny na widowni mógł zobaczyć i poczuć prawdziwą zimę tej zimy.
Zabawa nie skończyła się jednak wraz z przedstawieniem. Konkursy, zabawy, piosenki i tańce zaangażowały zachwyconych przedszkolaków, którzy tłumnie garnęli się do uczestnictwa we wspólnej radości na scenie. 
Takie przedstawienie to doskonała inicjatywa otwierająca okres ferii zimowych dla dzieci w naszym mieście.
 

A. Hernik

 

 

Zobacz galerię