Wycieczka do banku

Uczniowie klas 5a i 7a wzięli udział w wycieczce do banku PKO Sa w ramach realizacji projektu „Polski złoty ma 100 lat”. Zostaliśmy zaproszeni do sali obrad, gdzie pracownicy banku opowiedzieli nam o rodzajach banknotów i sposobach ich zabezpieczania. Uczniowie zapoznali się również m.in. ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Mieliśmy możliwość zwiedzić wszystkie pomieszczenia w banku i poznać różne obowiązki pracujących tam ludzi. Była to cenna lekcja odkrywania świata finansów. Pracownikom banku PKO SA składamy serdeczne podziękowania za miła atmosferę i przekazaną wiedzę.

A. Hernik